Zaangażuj się biznesowo i społecznie. Warto.

Firmy nie angażujące się w działania społeczne w większym bądź mniejszym zakresie w dzisiejszych czasach uznawane są za biznesowych egoistów a klienci niezbyt przychylnym okiem patrzą na taką postawę. Jak to zmienić? Dzisiaj małe podpowiedzi z potrzebującymi psiakami w tle.

Badania Edelman Good Purpose z 2012 roku wykazały, że aż 87% konsumentów oczekuje, że biznes będzie się angażował w cele społeczne równie mocno co w cele biznesowe. Z wynikami badań nie ma co dyskutować. W dłuższej perspektywie nasi konsumenci będą tego typu działań oczekiwać w jeszcze większym zakresie. Im szybciej więc zaczniemy jako przedsiębiorcy angażować się społecznie tym lepiej. Im chętniej będą te inicjatywy wspierać również agencje marketingowe czy agencje PR tym lepiej.

Gdański oddział międzynarodowej firmy Synopsys już od 2 lat wspiera Gdańskie schronisko dla bezdomnych zwierząt „Promyk”. Firma sfinansowała wyposażenie toru agility dla psów (przeszkody, zabawki etc.) oraz zakupiła dla gabinetu weterynaryjnego na terenie schroniska nowoczesny ssak niezbędny podczas operacji i zabiegów (często ratujących zwierzakom życie). To jednak nie wszystko. Pracownicy firmy zdemontowali stare budy i posprzątali miejsce przeznaczone na tor agility, zmontowali przeszkody, zainstalowali rampy i płotki, wykonali prace ogrodnicze. A więc w projekt nie tylko włączyła się firma jako instytucja ale również jej pracownicy, którzy poświęcili swój wolny czas na wsparcie schroniska.

Inną strategię wsparcia „braci mniejszych” przyjął bank kojarzony z ekologią czyli znany od wielu lat na naszym rynku Bank Ochrony Środowiska. W listopadzie br. wypuścił produkt finansowy o nazwie „Korzystna pożyczka SCHROnisko oprocentowana”. Nie jest to jednak kolejny sztampowy produkt finansowy dostępny na naszym rynku. To nie kolejny kredyt czy pożyczka przy zaciągnięciu którego dostaniemy tablet, telefon czy weźmiemy udział w losowaniu wycieczki do ciepłych krajów. Tym razem jest to produkt finansowy który w swoim założeniu ma również działania społeczne/edukacyjne. Na czym polega? Osoba biorąca pożyczkę podczas podpisywania umowy wskazuje jedno z 26 schronisk, w tym Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sopocie (zobacz >>) do którego powędruje worek psiej karmy. Jedna pożyczka = worek karmy dla psiaków. Dodatkowo Bank do każdego schroniska przekaże zapas pożywienia „w pakiecie startowym”.

I teraz pytanie czy takie działania z punktu widzenia biznesu mają sens? Tak, oczywiście! Jeśli mamy wziąć pożyczkę lub kredyt to parametry oferowane przez banki są bardzo zbliżone lub prawie identyczne. Konsument zaczyna się kierować innymi kategoriami decyzyjnymi np. odległością od domu, klimatem w oddziale, standardem obsługi, funkcjonalnością strony internetowej na której wypełnia wniosek, szybkością reakcji banku na wysłanie zapytanie i wiele, wiele więcej. Dla każdego co innego jest ważne. Jednak w bankowości działa również standaryzacja i daleko posunięta unifikacja. Trzeba się na rynku czymś wyróżnić w czym pomagają oczywiście agencje marketingowe czy agencje Public Relations. Można robić kolejne kampanie marketingowe warte dziesiątki milionów, zatrudniać za ciężkie pieniądze celebrytów do reklamowania lokat, kredytów i pożyczek. Można również, tak jak Bank Ochrony Środowiska  (więcej >>) zainteresować projektem lokalne schroniska dla psów oraz swoich klientów/potencjalnych klientów. Z punktu widzenia wizerunku banku w oczach lokalnych społeczności wspierających schroniska to zdecydowanie lepsze niż kampanie z celebrytami w roli głównej.

Lista schronisk które biorą udział w projekcie „Korzystna pożyczka SCHROnisko oprocentowana”:

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
Schronisko we Wrocławiu, ul. Ślazowa 2
Schronisko w Dłużynie Górnej, Pieńsk

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Schronisko w Toruniu, ul. Przybyszewskiego 3
Schronisko w Rozwarzynie, Nakło

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
Schronisko w Lublinie, ul. Metalurgiczna 5

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE
Schronisko w Łodzi, ul. Marmurowa 4

WOJEWÓDZTWO MAŁPOLSKIE
Schronisko w Krakowie, ul. Rybna 3

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE
Schronisko w Celestynowie, ul. Prosta 3
Schronisko w Korabiewicach, Korabiewice 11

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE
Schronisko w Opolu, ul. Torowa 9

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
Schronisko w Rzeszowie, ul. Ciepłownicza
Schronisko w Orzechowcach, Orzechowce 3

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
Schronisko w Białymstoku, ul. Dolistowska 2
Schronisko w Augustowie „Sonieczkowo” Żarnowo Pierwsze 9a

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
Schronisko w Słupsku, ul. Portowa 11
Schronisko w Sopocie, ul. 1 Maja 32

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
Schronisko w Częstochowie, ul. Gilowa 44/46
Schronisko w Katowicach, ul. Milowicka 1b

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO - MAZURSKIE
Schronisko w Elblągu, ul. Królewiecka 233
Schronisko w Olsztynie, ul. Turystyczna 2

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE
Schronisko w Poznaniu, ul. Bukowska 257
Schronisko w Koninie, ul. Gajowa 7a

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIO-POMORSKIE
Schronisko w Koszalinie, ul. Mieszka I 55
Schronisko w Szczecinie, Al. Wojska Polskiego 247

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE
Schronisko w Kielcach, ul. Ściegiennego 203

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE
Schronisko w Zielonej Górze, ul. Szwajcarska 4

Zachęcamy do udostępniania tego wpisu, bo jeśli choć parę osób dzięki tej akcji weźmie pożyczkę i poprzez nią wesprze zwierzaki to nie będzie większej radości w ten zbliżający się przedświąteczny czas  https://www.bosbank.pl/korzystnapozyczka

Dnia lis 20, 2016

Facebook

Archiwum

Tagi

Vivaldi
KeyK Project Poleca Blog
Od IT po targi ślubne. Poznaj ciekawe wydarzenia targowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wiele się mówi o Zjednoczonych Emiratach Arabskich a w szczególności o Dubaju w ostatnich latach. Wiele firm chciałoby wejść na tamtejszy rynek mając w perspektywie ekspansję na rynki regionu na których mieszka ponad miliard mieszkańców.

Więcej
Łączenie umysłów, liczenie zysków. Expo 2020 w Dubaju.

Światowa wystawa EXPO po raz pierwszy odbędzie się w Dubaju. Zaplanowano, że wystartuje 20 października 2020 roku i potrwa do 10 kwietnia 2021 roku. Będzie to światowa wystawa jakiej jeszcze świat nie widział. Naprawdę, nie ma w tym przesady.

Więcej
Zapraszamy na Bloga

Adres korespondencyjny:

KeyK Project Marketing&Media
ul. Chwarznieńska 158A
81-601 Gdynia
tel. 58 351 31 11
tel.kom. 660 78 47 38

Siedziba firmy:

TRITUM Business Park
Al. Zwycięstwa 241/12
81-521 Gdynia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez KeyK Project z siedzibą w Gdyni przekazanych przeze mnie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku „o ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2002 roku, Nr 101 poz. 926 t.j. z późn. zm.). Przyjmuję do wiadomości, że jestem uprawniony(a) do dostępu do swoich danych i ich poprawiania, że podanie przeze mnie danych osobowych jest dobrowolne. Mam prawo ją cofnąć w dowolnym momencie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Zapoznałem się z Klauzulą informacyjną. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest KeyK Project z siedzibą w Gdyni. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.
Powrót